Simultane Çeviri Nedir?

Simultane Çeviri Nedir?

Simultane çeviri nedir? diye merak eden ziyaretçilerimiz için simultane çeviri nedir? sorusuna detaylı şekilde yanıt verdik. Simultane çeviri, bir tercüman tarafondan eşzamanlı yorumlama işlemine verilen bir isimdir. Bu işlemde tercüman; ortamdaki konuşma ya da mesajı kaynak dilden istenilen dile gerçek zamanlı olarak çevirir. Diğer çevirilerden farklı olarak, bu şekilde ses alınan kulaklıktaki doğal akış bozulmaz ve dinleyiciler için oldukça düzgün bir ses çıkış sağlanır. Yani simultane çeviri ya da eşzamanlı çeviri, çevirmenin bir konuşmayı veya metni kaynak dilden hedef dile aynı anda aktardığı çeviri türüdür de diyebiliriz.

Hızlı Aktarma

Simultane çeviri, ses yalıtımı yapılmış bir kabin, mikrofon ve kulaklıklar gibi ekipmanlar vasıtasıyla gerçekleşir. Aynı zamanda kulaklıklar vasıtasıyla da dinleyicilere sesi aktarır. Bir toplantının veya konferansın başarılı bir simultane çevirisi için kaliteli ekipman kullanımı çok önemlidir. Simultane Çeviri Nedir? Simültane çeviri yapısı gereği daha az zaman alan ve teknik donanımlar sayesinde birden çok dil çiftinde çeviriyi mümkün kılan bir çeviri yöntemidir. Bu sebeple, uluslararası organizasyonlarda, bilimsel ve akademik konferanslarda, basın toplantısı, ürün lansmanı gibi özel sektör etkinliklerinde yaygın olarak kullanılan bir çeviri yöntemi haline gelmiştir.

Simultane Çeviri Nedir, Cihazları Nelerdir?

Firmamız envanterinde Bosch İntegrus DCN sistem olarak adlandırılan profesyonel tercüme ve konferans ekipmanlarıbulunmaktadır. Ses kalitesi mp3 formatında olan ve şuan piyasada bulunan en üst düzey sistemlerdir. Aynı zamanda konusunda uzman tercümanlarımızla istenilen dilde toplantılarınızda simultane(eşzamanlı) çeviri ve ardıl (konsektif) çeviri hizmeti de vermekteyiz.

Bosch Integrus Sistemler Hakkında

Sistem Delege Üniteleri,tercüme sistemi kızılötesi dağıtımı sağlayan radyatörler ve yine kablosuz kızılötesi alıcılardan oluşur. Bosch Integrus 2 Mhz'den 6 Mhz'e kadar yüksek frekans bant aralığında çalışır. Bununla birlikte ortam aydınlatma sisteminden etkilenmeksizin salonun her noktasında mükemmel ses kalitesi sağlar. Bu nedenle dinleyiciler en iyi ses kalitesinde dinleme konforunu yakalar. Tercüman Ünitesi Avrupa ve dünyanın birçok ülkesindeki çevirmenlerin en çok tercih ettiği ekipmandır. Üstelik 16 kanal ve istenildiğinde daha fazla dil çıkışına müsaade veren son sistem cihazlardır. Receiver (Dinleyici Kulaklığı); Dinleyicilerin tercümeyi dinleyebilmesi için kullanılan; kızılötesi prensibe göre çalışan mp3 kalitesinde yayın dinlenmesine imkan veren; teknolojisi yüksek ve kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik cihazlardır. Ayrıca simultane çeviri nedir yazımızın sonuna gelirken, konu ile alakalı daha fazla bilgiye iletişim sayfamızdan bize ularaşak; daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Bizi, Twitter'da da takip edin. Aynı zamanda simultane çeviri nedir adlı yazımızı beğendiyseniz, arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Sizi Arayalım

Telefon Numaranız