SİMULTANE SİSTEMLERİ

SİMULTANE ÇEVİRİ NEDİR;

 

Simultane çeviri veya eşzamanlı çeviri, çevirmenin bir konuşmayı veya metni kaynak dilden hedef dile aynı anda aktardığı çeviri türüdür.

Simultane çeviri, ses yalıtımı yapılmış bir kabin, mikrofon ve kulaklıklar gibi ekipmanlar vasıtasıyla yapılır ve kulaklıklar vasıtasıyla dinleyicilere aktarılır. Bir toplantının veya konferansın başarılı bir simultane çevirisi için kaliteli ekipman kullanımı çok önemlidir.

Simültane çeviri yapısı gereği daha az zaman alan ve teknik donanımlar sayesinde birden çok dil çiftinde çeviriyi mümkün kılan bir çeviri yöntemidir. Bu sebeple, uluslararası organizasyonlarda, bilimsel ve akademik konferanslarda, basın toplantısı, ürün lansmanı gibi özel sektör etkinliklerinde yaygın olarak kullanılan bir çeviri yöntemi haline gelmiştir.

Firmamız envanterinde Bosch İntegrus DCN sistem olarak adlandırılan profesyonel tercüme ve konferans ekipmanlarıbulunmaktadır. Ses kalitesi mp3 formatında olan ve şuan piyasada bulunan en üst düzey sistemlerdir.

Aynı zamanda konusunda uzman tercümanlarımızla istenilen dilde toplantılarınızda simultane(eşzamanlı) çeviri ve ardıl (konsektif) çeviri hizmeti de vermekteyiz.

Bosch Integrus Sistemler Hakkında

Sistem Delege Üniteleri,tercüme sistemi kızılötesi dağıtımı sağlayan radyatörler ve yine kablosuz kızılötesi alıcılardan oluşur.

Bosch Integrus 2 Mhz'den 6 Mhz'e kadar yüksek frekans bant aralığında çalışır ve ortam aydınlatma sisteminden etkilenmeksizin salonun her noktasında mükemmel ses kalitesi sağlar.Böylelikle dinleyiciler en iyi ses kalitesinde dinleme konforunu yakalar.

Tercüman Ünitesi ise Avrupa da ki ve dünyanın birçok ülkesindeki çevirmenlerin en çok tercih ettiği ekipmandır. 16 kanal ve istenildiğinde daha fazla dil çıkışına müsaade veren  son sistem cihazlardır.

Receiver(Dinleyici Kulaklığı): Dinleyicilerin tercümeyi dinleyebilmesi için kullanılan kızılötesi prensibe göre çalışan mp3 kalitesinde yayın dinlenmesine imkan veren teknolojisi yüksek kullanım kolaylığı sağlayan ergonomik cihazlardır.

Sitemizi Nasıl Buldunuz?
Sizi Arayalım

Telefon Numaranız